Velvyslankyni Španělského království pozdravila primátorka

J.E. María Pérez Sánchez-Laulhé, velvyslankyně Španělského království v České republice, a primátorka Dagmar Škodová Parmová, se setkaly na radnici v pondělí 17. února. Paní velvyslankyně byla jmenována do funkce v červenci 2024 a na jih Čech se vypravila poprvé.

„Bylo to velmi vřelé setkání. Zmínila jsem spolupráci našeho krásného města se Španělskem, která je například v oblasti vzdělávání. Filozofická fakulta Jihočeské univerzity má ve Španělsku 11 partnerských univerzit, španělština se učí i na Vysoké škole technické a ekonomické a na Biskupském gymnáziu, které nabízí šestileté bilingvní studium. Součástí španělské skupiny Viscofan Group je také závod v Českých Budějovicích a komplexní služby u nás zajišťuje společnost FCC. K tomuto národu, kam osobně velmi ráda cestuji, máme blízko. Uvažujeme také o tom, že by se naším partnerským městem mohla stát Salamanca, ležící západně od Madridu,“ uvedla primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že aktuálně probíhá festival španělského divadla na Malé scéně v Metropolu.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 17. 2. 2025.