Úspěšné Dračice na radnici

Českobudějovické Dračice hrají první ligu žen, což je druhá nejvyšší soutěž v České republice. V sezoně 2024 – 2025 děvčata obsadila skvělé třetí místo. Kapitánka Veronika Palíšková, brankářka Michaela Nguyenová, obránkyně Zoe Petrová spolu s hlavním trenérem Františkem Daškem a odborníkem na komunikaci Michalem Petrem přišli poděkovat za podporu města primátorce Dagmar Škodové Parmové.

„Vím, že v nadcházející sezoně máte ambice postoupit do extraligy, což jako velká fanynka hokeje samozřejmě moc chválím a ze srdce to všem Dračicím přeji. Je to těžký úkol, ale jak se říká, jen malý člověk si dává malé cíle. Jako studentky to máte složitější v tom, že musíte nějak dobře skloubit vzdělání a lásku ke sportu. A já věřím, že to dáte,“ řekla s úsměvem primátorka Dagmar Škodová Parmová. A řeč samozřejmě přišla i na největší sportovní událost, kterou je mistrovství světa v hokeji žen. „Na vlastní oči uvidíte světové hvězdy, které předvádí úplně parádní výkony. Myslím, že to bude hodně inspirující, asi máte v týmech svoje vzory a určitě se tak zviditelní ženský hokej jako takový. Dost možná právě tato super událost přiláká do vašich řad nové hráčky, ale i diváky a fanoušky,“ dodala primátorka a všichni se shodli na tom, že nic lepšího si v Budějcích nemohli přát.   

 

Stránka byla upravena uživatelem Alice Burianová, 19. 3. 2025.