Páteční odpoledne 28. března od 15.00 do 20.00 hodin bude patřit maratónu s roztroušenou sklerózou. Cvičit se bude tentokrát ve Střední zdravotnické škole na Husově třídě. Zapojit se může úplně každý, kdo chce vyjádřit podporu lidem s touto nemocí. Akce je celorepubliková, v Budějovicích ji tradičně pořádá ROSKA.
„Účastníky čeká například rehabilitační cvičení, posilování vlastní vahou, což je pro ty zdatnější, jóga, pilates, ale i ukázky první pomoci a zajímavé přednášky o zdravé výživě a důležitosti sportování. Pravidelné cvičení je pro samotnou léčbu nezbytné. Zmírňuje příznaky nemoci a dodává potřebnou pozitivní energii. Na zdrávce ale nepůjde jen o pohyb. Setkání mívá vždycky společenský podtext, protože se tam scházejí lidé, kteří jsou empatičtí, sdílejí vlastní cenné poznatky i zkušenosti. Věřím, že si pro dobrou věc přijde protáhnout tělo hodně Budějčáků,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová, která nad maratonem převzala záštitu.
