V pořadí už 28. ročník dvoudenní konference požární ochrany s mezinárodní účastí s názvem Červený kohout hostí krajská metropole. Pravidelně se tady setkávají hasiči, technici, projektanti, pracovníci pojišťoven, zástupci škol a univerzit vyučujících požární tematiku a další. Program je zaměřen na opatření při předcházení požárům, bezpečnost staveb, případně snižování škod. Přednášky směřují do praktické roviny, aby posluchači mohli nové znalosti použít ve své praxi.
Setkání pořádá místní Dům techniky ve spolupráci s HZS Jihočeského kraje. Slavnostního zahájení se zúčastnila také primátorka Dagmar Škodová Parmová, která nad akcí převzala záštitu. „Předávání zkušeností je velice důležité. Oheň je živel, jeho řádění se nedá vždycky předvídat a všichni dobře víme, jak složité je ho zkrotit. Přesto poměrně často slyšíme nebo čteme o tom, že někde hoří. Veškeré úsilí při likvidaci plamenů je tak na hasičích. Mají opravdu hodně náročné povolání a já si jich moc vážím. Věřím, že si z této konference, kde se sešlo téměř 400 účastníků, všichni odnesou nové poznatky, které se jim budou hodit,“ uvedla primátorka.