Jihočešky jdou do finále, primátorka jim gratulovala

Dvě studentky z českobudějovické Obchodní akademie navrhly řešení projektu komunitní kuchyně pro potravinovou banku. Soutěž s názvem Navrhni projekt vyhlašovaná Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky tak zapojuje mládež do celospolečenského dění. Koncem března vyhlásilo finalisty. Jako jediná z celého kraje uspěla děvčata z Českých Budějovic.

„To je samozřejmě naprosto skvělá zpráva. Budoucí komunitní kuchyně by mohla vzniknout v centrálním skladu Potravinové banky Jihočeského kraje. Tam by si lidé mohli uvařit a naučit se, jak efektivně využívat darované potraviny. Navíc se mohou setkávat při jídle a podělit se o zkušenosti. Projekt má široký dopad, protože spojuje udržitelnost, solidaritu a inovaci ve smysluplný celek. Zaměřuje se na klienty organizace FOKUS, která pomáhá lidem s psychickými problémy, a Sasanka podporující rodiče samoživitele v tísnivé situaci. Moc si vážím také toho, že ho vymyslely mladé empatické středoškolačky, které zajímá spojení komunit i udržitelnost a osud sociálně znevýhodněných lidí jim rozhodně není lhostejný,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová ředitelce Obchodní akademie Lence Kubátové i hlavním aktérkám. Celostátní finále se uskuteční 16. dubna 2025 přímo v prostorách ministerstva pro místní rozvoj.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 2. 4. 2025.