Letošní Mezinárodní den památek 12. dubna se ponese nejen v duchu oslav 760 let od založení královského města České Budějovice, ale připomene i významné stavby a osobnosti napříč staletími.
„Bude to od pátého českého krále Přemysla Otakara II. až do začátku sametové revoluce a nástupu prezidenta Václava Havla. Na tuto oblíbenou akci vždy rád zvu širokou veřejnost, kterou zajímá historie a naše památky ráda navštěvuje. V polygonální baště na Piaristickém náměstí budou k vidění černobílé fotografie místního rodáka a patriota Petra Zikmunda, v dominikánském klášteře se mohou návštěvníci těšit na komentovanou prohlídku „Po stopách Karla IV.“ a v Jihočeském muzeu třeba na přednášku o tom, jak pára spojila Budějovice se světem,“ říká náměstek primátorky Tomáš Bouzek a dodává: „Sobotní dubnová akce předchází velkolepému Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví v září, na který již nyní občany srdečně zvu. Je přichystán pestrý program na mnoha dalších místech jihočeské metropole.“
Více na https://kulturkontakt.cz/mezinarodni-den-pamatek-2025/