J.E. Kansuke Nagaoka, velvyslanec Japonska v České republice, přicestoval na jih Čech. Na radnici se setkal s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. „Se Zemí vycházejícího slunce toho máme společného více, i když se to na první pohled možná nezdá. Jako jedna z největších mocností ekonomiky na světě výrazně investuje, což se promítá i na českém trhu, kde aktuálně působí 280 japonských společností. Obdivujeme japonskou kulturu, bojová umění, ikebany, sushi a líbí se nám knihy, které napsal Haruki Murakami. Za pár dní se budeme prezentovat na EXPO 2025. Architektonicky velmi zdařilý český pavilon reflektuje téma udržitelnosti. Prezentovat se v něm bude například využití moderních CLT technologii, což znamená rychlou výstavbu dřevostaveb šetrných k přírodě. Japonci už dobře znají naše sklo, vážnou hudbu a chutná jim i naše pivo. V Ósace ale poznají české inovace i nanotechnologie,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a dodala, že s panem velvyslancem hovořili také o Evropském hlavním městě kultury 2028 a samozřejmě se věnovali mistrovství světa v ledním hokeji žen. Zápas mezi Japonskem a Maďarskem pan velvyslanec osobně navštívil.