Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže a juniorů začátkem dubna v Přerově bylo pro borce BOX CLUBU TÁTY NĚMCE úspěšné. Gabriel Pospiech si přivezl stříbrnou a Jan Litoborský zlatou medaili. „Gabika, jak mu často říkají, baví sportovat. Nejvíce se mu líbí box a atletika. Právě k boxu ho přivedl legendární šampion Mike Tyson, který je pro něj pořád vzorem,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že úspěšný mladý sportovec chodil až do 4. třídy do základní školy v Kněžských Dvorech a do českobudějovického box klubu od sedmi let. Potom se s rodinou odstěhoval do Prahy, ale do Budějovic na trénink jednou týdně dojíždí. „Na Gabika jsme samozřejmě pyšní, občas je nám ho líto, protože je to tvrdý sport, tvrdý trénink a přísnější životní styl, ale když ho to naplňuje, povede se medaile a vidíme šťastný úsměv, nedá se nic než ho podporovat a fandit, ať se mu plní sny. A za tento úspěch děkujeme hlavně jeho trenérovi Milanovi Benešovi v Českých Budějovicích a pomocnému trenérovi Josefovi Chalupovi v Praze,“ sdělila úspěšná a známá zpěvačka a především maminka Naďa Válová.
„Honza chodí na Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka. K boxu se dostal až ve 14 letech, když chtěl zkusit něco nového, a byla to šťastná volba. Kromě této disciplíny ho zajímá cyklistika a lyžování. A má jasno i v dalším studiu. Rád by pokračoval na vysoké škole ekonomické. Kluci si vybrali poměrně drsný sport, ale bojují vždycky v duchu fair play. Zásada férovosti se jim bude v životě určitě hodit,“ dodala primátorka a úspěšným sportovcům i trenérům gratulovala.