Na konec války vzpomínají i v Českých Budějovicích

Den vítězství nad německým nacismem si připomínají představitelé města, kraje, Československé obce legionářské, Sokola, Armády České republiky a Skautů. Ve středu 7. května se poklonila památce letců u pomníku RAF primátorka Dagmar Škodová Parmová spolu se svým náměstkem Tomášem Bouzkem.

Ve čtvrtek 8. května od 10.00 hodin budou pietní akty pokračovat na českobudějovickém hřbitově svaté Otýlie u pomníků obětem heydrichiády a padlých vojínů. Fotografie z konce války si zájemci mohou prohlédnout v Galerii Nahoře v Metropolu. Další vzpomínková panelová výstava ve spolupráci s Pamětí národa s názvem „Nezapomeňme 80“ je k vidění na Lannově třídě.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 7. 5. 2025.