Národní potravinářský veletrh Czech Food Expo potrvá na českobudějovickém Výstavišti do neděle 18. května 2025. Své zastoupení tady mají výrobci a prodejci masných i mléčných výrobků, čokoládovny, pivovary, lihovary, pekařství, vinařství a další.
„Věřím, že o degustaci místních potravin a nápojů bude velký zájem. Letos je tady o třetinu více vystavovatelů, tak je rozhodně z čeho vybírat. Globálně propojené řetězce, kde se dá koupit úplně všechno na světě, mohou spolehlivě nahradit ty lokální. Je třeba se vrátit ke kořenům, pěstovat a vyrábět potraviny a nápoje přímo u nás, abychom podpořili domácí zdroje z našeho regionu. Jak jsem si stačila všimnout, tak tady ta autenticita Českých Budějovic a jihu Čech za všeho doslova čiší, což je skvělé,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a pozvala návštěvníky, aby české potraviny ochutnali.