Podél Severní spojky povede cyklostezka

Rada města na svém jednání 19. května 2025 schválila předložení žádosti o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky na projekt s názvem Cyklostezka podél přeložky silnice I/20 Severní spojka. „Síť budějovických cyklostezek se na severu města rozšíří o nový úsek o délce 855 metrů. Komunikace bude realizována od křižovatky u obchodního domu Globus až k Suchomelské. To je úsek, na který je město oprávněno žádat ministerstvo o finanční podporu. Stezka pro cyklisty se bude napojovat pouze na polní cesty či další cyklostezky, ať stávající nebo nové,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Maroš.

Cyklostezka bude součástí obchvatové komunikace v severní části Českých Budějovic, kterou realizuje a hradí Ředitelství silnic a dálnic pro Jihočeský kraj. Po dokončení Severní spojky dojde ke spojení sídliště Vltava s průmyslovými areály v Kněžských Dvorech až po vyústění do Pražské třídy.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 20. 5. 2025.