V únoru se můžeme těšit na Olympijský festival Milano - Cortina

Primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v pondělí 26. května 2025 podepsali memorandum, které umožní realizaci Olympijského festivalu na českobudějovickém výstavišti. To se od 6. do 22. února 2026 promění v centrum zimních sportů, zážitků a fandění.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet většinu zimních sportů, které znají třeba jen z televizních obrazovek – připraveny budou kluziště, nejdelší ledové dráhy v historii festivalu, běžkařské tratě, curlingové dráhy, simulace bobů, biatlonová střelnice i krasobruslařské exhibice. Na své si přijdou děti, rodiny i sportovní fanoušci.

Podrobnosti o programu budou postupně zveřejňovány na sítích akce a na webu olympijskyfestival.cz.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 27. 5. 2025.