Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje uspořádala u příležitosti 20. výročí vzniku jednotné krajské organizace odbornou konferenci, která je vrcholnou akcí letošních oslav. Hovořilo se na ní o historii i dalším rozvoji, proměně i vzniku vzdělávacího a výcvikového střediska a došlo i na předání ocenění pro dlouhodobé pracovníky a zaměstnance. Účastníky pozdravila také primátorka Dagmar Škodová Parmová.
„S velkým a kladným ohlasem se už v lednu setkala výstava v radnici s výmluvným názvem Když jde o život. Návštěvníci si mohli prohlédnout autentické fotografie a na chvíli se stát součástí světa těch, kteří denně zachraňují životy a dostávají lidi, ale i zvířata z nesnází. Když zní městem siréna, tak to v nás vždycky tak trošku zatrne, protože víme, že někdo potřebuje pomoc, a podvědomě si přejeme, aby všechno dobře dopadlo. Záchranáři dělají opravdu velmi náročnou práci. Jak fyzicky, tak i psychicky. Často mají jen vteřiny na správné rozhodnutí a vyhodnocení situace, ve které zrovna jsou. Pod číslem 155 jsou operátoři, posádky záchranářů i lékaři. Před jejich nasazením hluboce smekám. Extrémně náročné práce si velmi vážím a všem moc děkuji,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová.