Město finančně podpořilo spolupráci s partnerským Pasovem, konkrétně společný projekt českobudějovické Základní školy Dukelská a Grundschule Haidenhof. „Šlo o výtvarný plenér v rámci evropského programu Interreg. Děti se začátkem května potkaly v samém srdci Šumavy, která je samozřejmě pro tvorbu velmi inspirativní. Procvičily si češtinu i němčinu a vyzkoušely různé techniky – kresbu a malbu i výtvarné experimenty, kdy transformovaly krajinu pomocí atypických barev a další pěkné aktivity, a to navzdory nevyzpytatelnému počasí v podhůří,“ říká s úsměvem primátorka Dagmar Škodová Parmová. Společně strávený čas si školáci opravdu užili.
„Kromě výtvarné tvorby jsme si udělali večerní táborák s opékáním buřtů i rozplavbu v bazénu. Květnový týden se pro všechny děti i vyučující stal kouzelným a nezapomenutelným zážitkem, radostným setkáním s přírodou, uměním a novými kamarády. Veliké poděkování patří městu České Budějovice, které nás v této přeshraniční spolupráci podpořilo,“ dodala paní učitelka Klára Pártlová.
Výtvarná díla budou vystavena pro širokou veřejnost v budějovické radnici a v pasovské galerii Kulturmodell.