V pořadí už 8. ročník akce Spolu proti melanomu se koná ve čtvrtek 29. května na náměstí Přemysla Otakara II. „Až do páté hodiny odpolední mohou zájemci zcela zdarma absolvovat preventivní vyšetření, poslechnout si informace o zdravém životním stylu, nechat si změřit množství tuku v těle, svalové tkáně i vody v organismu. Každoročně si na náměstí najde cestu za touto akcí poměrně dost Budějčáků,“ sdělila primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že od roku 2016 do 2024 využilo nabídky vyšetření kožních znamének v rámci celé České republiky přes 46 tisíc občanů.