Na území ohraničeném ulicemi Mánesova, Nádražní, Strakonická a řekou Vltavou je 67 míst se zpomalovacími polštáři s celkovým počtem 101 kusů. „V tomto týdnu je budeme postupně odstraňovat, čímž dojde ke snížení hlučnosti. Zachovány zůstanou jenom tam, kde by bylo zvýšené riziko nehodovosti, například v ulicích Dukelská, Čéčova, Fráni Šrámka, Skuherského a J. Š. Baara před křižovatkami s Jírovcovou, v Nové před křižovatkou s Lipenskou a v ulici Jeremiášova před křižovatkou s Rudolfovskou. Jedná se například o místa se zvýšeným pohybem dětí a podobně. Zmiňované zrušení se týká 51 míst a 81 kusů,“ uvedl náměstek primátorky Lubomír Bureš a objasnil i důvod odstranění.
„Když se v roce 2017 začínalo se zřízením modrých zón, vůbec první etapa se týkala Pražského předměstí, tak byla potřeba upozornit řidiče, že dochází k úpravám zavedení předností zprava, tehdy tam byla doprava vedena po hlavních a vedlejších komunikacích. Proto Policie České republiky žádala o zpomalovací polštáře, protože pouhým dopravním značením by nedošlo k razantnímu upozornění na změnu. Po těch letech se dopravní situace ustálila, změnu provozu řidiči akceptovali a zpomalovací prvky jsou nyní nadbytečné,“ vysvětlil náměstek Lubomír Bureš.