Primátorka děkovala učitelkám

V obřadní síni historické radnice se v pondělí 23. června sešlo pětadvacet žen, které svůj profesní život spojily se školstvím. Učitelky z mateřských i základních škol, knihovnice, vedoucí školní jídelny i provozní pracovnice mají jedno společné, a to odchod do důchodu.

„Ve školství jste působily v průměru pětatřicet let. Za tu dobu se z malých školáčků stali maminky a tatínkové. Čas neúprosně letí, to si vždycky uvědomím právě díky svým třem dětem. Vy jste těch „vašich dětí“ měly stovky a věřím, že určitě, aspoň na některé z nich, budete rády vzpomínat, stejně jako oni na vás. Být dobrým a úspěšným učitelem, skvělou kuchařkou, vyhledávanou knihovnicí, která vždycky dobře poradí, to jsou opravdu velmi záslužná povolání. Děkuji vám všem a přeji, ať prožíváte dny plné slunce a také aktivity, protože budete mít na své koníčky a záliby více času,“ řekla přítomným primátorka Dagmar Škodová Parmová.

Stránka byla upravena uživatelem Alice Burianová, 23. 6. 2025.