Centrum sociálních služeb Staroměstská navštívila v úterý 23. června primátorka Dagmar Škodová Parmová kvůli velmi milé události.
„Přála jsem hlavně zdravíčko paní Vlastě Bílkové, českobudějovické rodačce, která je i ve svých letech stále vitální, aktivní a společenská. Jako mladé děvče studovala na rodinné škole v Táboře, za 2. světové války hrála ochotnické divadlo, ráda zpívala, tančila, háčkovala, pletla a četla hlavně časopisy. Také pravidelně chodila do lesa na houby a borůvky. Pracovala i v zemědělství na statku svého strýce a dodnes na to vzpomíná, jako na krásná léta svého života. S manželem vychovali tři děti a moc rádi jezdívali na chatu do Boršova, kde chovali králíky a slepice. Dlouhá léta pracovala jako účetní na ředitelství spojů. Práce ji bavila a uplatnila při ní své znalosti právě z rodinné školy, což se prý velmi hodilo. Až dojemné bylo její vzpomínání na vytouženou dovolenou v Bulharsku, kam jela vlakem a vracela se letadlem. Takový pestrý život si jubilantka prožila a věřím, že ji další pěkné dny a zážitky ještě čekají. Jak už jsem zmínila, má stále dostatek energie, dochází na kulturní akce a hlavně ji tady mají všichni rádi,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová.