Dvaadvacet dětí z Mateřské školy L. Kuby bylo slavnostně pasováno na školáky. „Tady ve školce je to už tradiční akce s přicházejícím létem a musím přiznat, že vždycky člověka až dojímá. Rodiče sledovali své potomky a možná jim přišlo líto, že je to taková malá tečka za bezstarostným hraním, protože dětem nastanou povinnosti. Paní učitelky nachystaly moc pěkný program, občerstvení i malé dárky a dětičky krásně zazpívaly. Většina prvňáčků ale v září nebude chodit daleko, protože základní škola je hned v sousedství, jenom pár metrů od školky, takže si ani nemusejí zvykat na úplně nové prostředí, což rodičům vyhovuje. Všem jsem popřála báječné prázdniny plné zážitků, slunce a radosti,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová.