Brigádníci se mohou hlásit do volebních komisí

Termín předložení kandidátních listin do Senátu PČR končí v úterý 7. srpna 2012 v 16.00 hodin. Správní odbor magistrátu eviduje k dnešnímu dni šest odevzdaných listin. První kolo senátních voleb a volby do zastupitelstva kraje budou v pátek 12. a v sobotu 13. října. Druhé kolo voleb do horní komory pak o týden později. Volit se bude v devadesáti volebních okrscích.

„Relativně málo lidí se dosud přihlásilo do volebních komisí. Jako první do nich své zástupce posílá politická strana, jež nominovala kandidáty. Ostatní volná místa obsazují členové z řad brigádníků tam, kde ještě není komise kompletní. Práce je totiž honorovaná částkou 1900 korun hrubého a stravným. Tuto možnost přivýdělku vítají většinou studenti i senioři. Zájemci se mohou hlásit už nyní na telefonní číslo 38 680 5020,“ upozorňuje vedoucí správního odboru Václav Suchopár

Na říjnové volby plynule naváže volba prezidenta, což budev našich dějinách vůbec poprvé. Pravděpodobný termín je 11. a 12. ledna 2013, což by znamenalo, že vyhlášeny budou už v letošním říjnu. Volit se bude stejným systémem jako do Senátu PČR s tím rozdílem, že mezi prvním a druhým kolem bude interval dva týdny.