Budějce v mobilu

Město České Budějovice spustilo zcela novou mobilní aplikaci. Ta představuje moderní způsob komunikace mezi městem a obyvateli, kteří tak mohou mít po ruce vždy aktuální informace o dění ve městě. Aplikace je uživatelsky intuitivní, s orientací pomůže tematický rozcestník. 

Co aplikace nabízí? Aktuality z města, kalendář kulturních a sportovních akcí, možnost on-line objednání na přepážky, dopravní informace a uzavírky, záznamy na úřední desce, online městské kamery, ale třeba i aktuální obsazenost plovárny či sauny a další. Poskytuje prostor i pro vytváření různých anket a díky pocitové mapě budou mít uživatelé možnost předat městu svůj názor na vybrané městské lokality.

Město plánuje aplikaci do budoucna průběžně rozvíjet a nabízet uživatelům další funkce. Například se zvažuje možnost zveřejnit tímto způsobem dynamické dopravní informace z Dopravního informačního a řídícího centra. Nabízí se rovněž propojení se systémem inteligentního parkování, kdy by uživatelé měli k dispozici informace o volných parkovacích místech v rámci záchytných parkovišť.

       

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 3. 5. 2023.