Česká maltézská pomoc oslavila 25 let od založení

V sobotu 30. října se konala slavnostní mše k 25. výročí činnosti České maltézské pomoci České Budějovice v kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí. Svatou mši celebroval J. E. Vlastimil Kročil. Pozvání přijal také senátor Tomáš Jirsa, primátor Jiří Svoboda a poslanec Viktor Vojtko. V průběhu mše bylo možné prohlédnout si vozy, které slouží například na dopravu handicapovaných osob, nebo výstavu výtvarných prací dětí z Centra ARPIDA.

Česká maltézská pomoc je pomocnou organizací Suverénního řádu maltézských rytířů. Od roku 1996 poskytuje sociální služby zaměřené na pomoc rodinám s postiženými dětmi, seniory a dalšími potřebnými. Zajišťuje například dopravu dětí do speciálních škol, handicapovaných nebo seniorům k lékaři, vede klub seniorů, ale pomáhá také v době živelních pohrom, nebo navštěvuje osamělé osoby doma či doprovází potřebné občany na úřady, k lékaři a poskytuje psychosociální pomoc dobrovolníků.

„Česká maltézská pomoc je důležitou a váženou součástí sociálních a charitativních služeb, pokrývá činnosti, na které jiná státní či zdravotnická zařízení nemají časové ani personální možnosti. Město České Budějovice jim přispívá každoročně na provoz okolo čtvrt milionů korun, a to již druhé desetiletí,“ sdělil primátor Jiří Svoboda.

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 1. 11. 2021.