Českobudějovický Rotary klub oslavil 30 let

„Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe“ je jedna z nejznámějších myšlenek klubové organizace Rotary International, která dnes působí ve více než 200 zemích světa. Sdružuje osobnosti, které mají touhu a odhodlání pomáhat a zlepšovat život nejen ve svém okolí, ale kdekoli na světě. Historie českých a moravských Rotary klubů byla po druhé světové válce přerušena a většina z nich se pak obnovovala po roce 1990.

Rotary klub České Budějovice patří mezi nejstarší v České republice. Zaměřuje se na podporu neziskovým organizacím pomáhajícím zdravotně postiženým dětem i dospělým či studentům, kteří se díky pomoci dostanou na výměnné pobyty v zahraničí a získají tak nové cenné zkušenosti.   

Ve čtvrtek 23. září uspořádal Rotary klub České Budějovice koncert a slavnostní setkání k 30. výročí znovuobnovení činnosti v obřadní síni historické radnice. Členy místního sdružení a hosty z rakouských klubů z Freistadtu a Lince přišel pozdravit primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a náměstek primátora Juraj Thoma.

Velice si cením dobročinné pomoci, kterou Rotary klub poskytl organizacím zaměřeným na práci s handicapovanými občany. Jen Arpidě přispěl na jejich činnost přes 4 miliony korun, pomohl i Autis centru a Centru zdravotně postižených sportovců. Věřím, že i další desítky let činnosti Rotary v Českých Budějovicích budou pro město velkým přínosem,“ uvedl Jiří Svoboda.

Na koncertě vystoupil multižánrový Epoque Quartet, držitel ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku 2019“.

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 24. 9. 2021.