Den čisté mobility již pošesté

Náměstí Přemysla Otakara II. patří ve čtvrtek 16. září dětem a jejich rodičům v rámci oslav Dne čisté mobility. Akci v ranních hodinách slavnostně zahájil náměstek primátora Petr Holický a jednatelka pořádajícího spolku Energy Centre České Budějovice Ivana Hlinková.

Děti si zde mohou zahrát nejrůznější hry, prohlédnout nejnovější elektroauta renomovaných značek, vyzkoušet elektroautíčka nebo elektrokoloběžky,  podívat se na ukázky dronů, ale i na vystoupení mažoretek a dalších tanečních skupin. Dopravní podnik přistavil na ukázku jeden z jedenácti elektrobusů. Své stánky má i Městská policie, BESIP či Český červený kříž.

Rozšiřování tras a zlepšování podmínek cyklistického provozu je náš dlouhodobý cíl ve městě, které trpí přetíženou dopravou. Vloni jsme otevřeli novou cyklostezku do Nového Roudného, letos začala stavba nové u Sconta a připravuje se další úsek stezky v Suchém Vrbném. Ekologický provoz městské hromadné dopravy samozřejmě pomáhá k čistějšímu ovzduší v Budějovicích,“ řekl náměstek Petr Holický.  

Program akce zde: DEN ČISTÉ MOBILITY | WWW.ECCB.INFO

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 16. 9. 2021.