Finalisté PRO Budějce na náměstí

Výstava devatenácti projektů participativního rozpočtu PRO Budějce bude k vidění na náměstí Přemysla Otakara II. až do konce října.

Slavnostní zahájení výstavy proveditelných projektů 3. ročníku se konalo v úterý 4. října. Návštěvníci se mohli setkat s navrhovateli, diskutovat a třeba se i doptat na detaily. Účastníky pozdravil 1. náměstek primátora Juraj Thoma a vyzval je k online hlasování. Vybírat je možné 1 z 10 velkých a 1 z 9 malých projektů, které podpořila veřejnost v červnovém lajkování a odborníci je posoudili jako proveditelné.

Hlasovat může každý plnoletý občan Českých Budějovic až do 31. října prostřednictvím formuláře na stránkách www.probudejce.cz, kde je možné sledovat průběžné výsledky hlasování. Nově lze letos hlasovat také v Turistickém informačním centru na radnici. K tomu je potřeba průkaz totožnosti pro ověření věku a trvalého bydliště.

V letošním ročníku se rozděluje částka 10 milionů korun poměrem mezi malé a velké projekty, kdy na velké připadá 6 milionů korun a 4 miliony na malé.   

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 5. 10. 2022.