Hasiči převzali nové zázemí

Původní sídlo dobrovolných hasičů v Novém Vrátě prošlo kompletní rekonstrukcí. Budova je v majetku města a hasiči jsou tady v nájmu. Práce začaly v červnu a kompletně dokončené budou do konce letošního roku. V budoucnu budou nové prostory sloužit i klubové činnosti.

Objekt pochází z 30. let minulého století a v průběhu rekonstrukce se zjistily nedostatky, které vedly k tomu, že se práce mírně protáhly a prodražily. Bylo třeba vystavět prakticky znovu jednu z budov, které chyběly základy. Budovaly se nové přípojky na vodu a kanalizaci, opravena byla střecha, postaven nový komín, provedeny nové rozvody elektřiny, topení, dveře a okna. Samozřejmě se dělaly nové omítky, podlahy,  fasáda, věž na sušení hadic i výměna dlažby na dvorku, zkrátka komplet,“ uvedl k rozsahu prací za 4,5 milionů bez DPH náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Jsem rád, že hasiči získali po letech nové důstojné zázemí nejen pro svou techniku a cvičení, ale mohou zde rozvíjet i aktivity s dětmi a pomáhat i další místní komunitní činnosti. Práce dobrovolných hasičů ve Vrátě je nenahraditelná a patří jim za to můj velký obdiv i dík,“ zhodnotil Tomáš Bouzek.