Krizový štáb ORP České Budějovice se připravuje na možná zpřísnění

Na pátek 26. února 2021 svolal primátor města Jiří Svoboda pokračování jednání krizového štábu ORP České Budějovice. V očekávání zpřísnění vládních opatření projednali členové štábu současnou situaci a připravenost reagovat na předpokládané změny a požadavky.

„V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví používat respirátory třídy FFP2 uvolníme dříve pořízenou zásobu 42 tisíc respirátorů. Ty budou od 1. března průběžně poskytovány pracovníkům magistrátu, městské policie a městem zřizovaných mateřských a základních škol. Celkově se jedná o přibližně 2300 zaměstnanců,“ uvedl primátor Svoboda.
S očekávanou vyšší spotřebou respirátorů v následném období doporučil krizový štáb pořízení větší rezervy těchto ochranných prostředků.

„Na mimořádně svolané radě města jsme dnes schválili vypsání veřejné zakázky malého rozsahu pro nákup 53 tisíc kusů respirátorů, a to zadáním jednomu dodavateli. Tím je Nemocnice České Budějovice, která nám zaručuje původní nákupní ceny před nedávným skokovým navýšením a hlavně dodání českého výrobku s garancí kontrolované kvality,“ přiblížil Jiří Svoboda.
K výkonu péče o děti a mládež v případech, kdy v době vyhlášeného krizového stavu nemohou tuto péči vykonávat jejich rodiče, jsou připraveny pro ORP České Budějovice tři školy a dvě školky.

„ Aktuálně danému účelu slouží ZŠ Máj I. a ZŠ Grünwaldova, v záloze je ZŠ Pohůrecká. Z mateřských škol to jsou MŠ Sedmikráska v Železničářské ulici a MŠ K. Štěcha. Abychom vyšli vstříc hlavně pracovníkům nemocnice, nově k nim přibude i MŠ E. Pittera. Ta bude sloužit potřebám výkonu péče o nejmenší děti, pokud dojde k uzavření mateřských škol,“ doplnil informace náměstek primátora Viktor Vojtko.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 26. 2. 2021.