Letos bude na náměstí stát stoletý smrk

Nejkrásnější vánoční strom v České republice bývá v Českých Budějovicích. V anketě čtenářů vloni už počtvrté získal nejvíce hlasů.

Čtyřikrát za sebou dokázal „náš“ strom vyhrát, tak to samozřejmě letos zkusíme znovu. O přízeň se bude ucházet 14 metrů vysoký a sto let starý stříbrný smrk, který stojí na zahradě v Litvínovické ulici. Městu ho věnuje rodina, jejíž předek ho sám zasadil,“ uvedl primátor Jiří Svoboda. Na náměstí Přemysla Otakara II. ho pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB přivezou v neděli 14. listopadu po 11. hodině dopoledne. “Slavnostní rozsvícení bude v sobotu 27. listopadu v 16.30 hodin,“ dodává primátor.

S vánoční výzdobou se už začalo na Lannově třídě. Letos bude doplněna o nové motivy. Konkrétně 33 kusů různých typů bude zavěšeno na sloupy veřejného osvětlení, například to bude závěs na Lannově třídě v části od Štítného až k Nádražní ulici, nové motivy se objeví v ulicích Radniční a Hroznová, hvězdy budou zářit i v České ulici.

„Vyšperkované bude letos i Mariánské náměstí ve směru k zastávce městské hromadné dopravy, kde budou na stožárech viset světelné ozdoby, což vhodně doplní vánoční borovici, která stojí hned vedle,“ upřesňuje náměstek primátora Ivo Moravec. Za novou výzdobu a vlastní realizaci včetně kabelů, napájecích zásuvek, úchytů, trnů a spon a montážní práce město zaplatí 500 tisíc korun. Vánočních stromů bude celkem osm, a to na náměstí Přemysla Otakara II., Senovážném a Mariánském náměstí, v ulici Žižkova x Novohradská, na sídlištích Vltava a Máj, v parku Libušina v Suchém Vrbném a ve vesnici Kaliště u točny MHD.

 

 

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 3. 11. 2021.