Letošní festival Lodě na vltavské vodě byl slavnostně zahájen

V pátek 20. srpna se zástupci měst a institucí spojených s plavbou po Vltavě sešli v ranních hodinách na odborné konferenci v rámci zahájení letošního festivalu Lodě na vltavské vodě.

Účastníky přivítal primátor Jiří Svoboda, který v rámci úvodních slov zdůraznil přínos splavnění Vltavy pro město České Budějovice zejména v oblasti turistiky a cestovního ruchu. „Město se zapojuje do spolupráce s dalšími subjekty a připravuje řadu aktivit na zkrášlení a oživení okolí řek pro relaxaci, sport i kulturu.  Splavnění Vltavy nám přivádí do města další nové turisty a zároveň zdejším obyvatelům umožňuje využívat aktivity, které řeky nabízejí. Město začalo vloni osazovat břehy řek koupacími a opalovacími moly, připravuje se realizace relaxačních laviček na slepém rameni Malše, obnova parku Háječek a Dukelská, pořádáme koncerty na pláži u Vltavy. Chystáme projekt rekonstrukce KD Slavie s plánovaným vybudováním náplavky jako další relaxační a kulturní zóny ve městě. To vše je zahrnuto ve schválené strategii Město a voda.“

Na konferenci dále vystoupili zástupci Jihočeského a Středočeského kraje, náměstci primátora Juraj Thoma a Viktor Vojtko, Ministerstva dopravy, Povodí Vltavy, Ředitelství vodních cest a Státní plavební správy.

Na páteční pracovní část pak navazuje sobotní odpolední program pro širokou veřejnost.  V rámci Stezky Vltavy od Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou a Purkarec do Týna nad Vltavou si návštěvníci mohou užít vodních atrakcí zdarma.  

Program letošního festivalu dne 21. 8. zde Lodě na vltavské vodě | Stezka řeky Vltavy (stezkavltavy.cz)

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 21. 8. 2021.