Město podpořilo programátorskou soutěž

Neinvestiční dotací ve výši 50 tisíc korun podpořilo město programátorskou soutěž s názvem Jihočeský hackathon. Je možné vytvořit za 48 hodin mobilní či webovou aplikaci, která bude přínosná pro obyvatele Českých Budějovic? To prověří projekt hackathlon, který je určen jak odborníkům, tak i nadšencům v oblasti programování. O co přesně se jedná, přiblížil náměstek primátora Viktor Vojtko: „Je to soutěž, kde se sejdou desítky programátorů a jiných odborníků, kteří například během víkendu řeší nějaký problém, úkol, nebo zkoumají nové možnosti, které by za lidi mohla vyřešit automatizace. Za cíl si dává sesbírat od veřejnosti tipy na zlepšení života ve městě, poté shromáždit různá data a přijít s řešením situace pomocí moderních technologií. Výsledkem může být prakticky cokoliv, třeba mobilní aplikace, webová stránka, veřejně přístupná databáze, nebo cokoliv jiného, co může být přínosné.“

Vedle finanční podpory, která půjde z větší části na odměny vítězným týmům, poskytlo město i zajímavá data. Podle náměstka primátora Viktora Vojtka jsou to data dopravní ze strategických detektorů a také meteodata z dopravních stanic. „Používají je odborníci, ale zatím nejsou zpracována do vizuálně zajímavé aplikace pro veřejnost. A právě hackathon by mohl prezentaci těchto údajů dát formu webové nebo mobilní aplikace,“ říká náměstek.

V současnosti je projekt ve fázi sběru podnětů od veřejnosti. Prostřednictvím webové stránky www.jihoceskyhackathon.cz tak mohou zájemci, a to až do 30. června 2021, zasílat své myšlenky či nápady, o kterých si myslí, že by usnadnily či zpříjemnily život v Budějovicích.

Ilustrační foto

 

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 7. 6. 2021.