Městská hromadná doprava se vrátí do běžného režimu

Ve středu 7. dubna 2021 pokračoval ve svém jednání krizový štáb města, který schválil změnu režimu provozu městské hromadné dopravy v souvislosti s ukončením nouzového stavu. Prázdninový režim provozu vozidel městské hromadné dopravy skončí a od pondělí 12. dubna 2021 se vrátí do běžného režimu.

„Souvisí to s postupným rozvolňováním opatření, které schválila Vláda ČR. Do mateřských škol se vracejí předškoláci, do základních škol nastoupí rotačně žáci prvního stupně a končí i zákaz nočního vycházení. Proto vedení města oslovilo a zároveň požádalo Dopravní podnik o návrat k normálnímu provozu včetně nočních linek MHD. Samozřejmě stále platí, že cestující musejí dodržovat hygienická opatření,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Město k těmto opatřením průběžně přistupovalo vždy na základě vládou schválených opatření. „Ze strany města se ovšem nejednalo jen o úsporné řešení v dobách, kdy vozy MHD byly zaplněny jen z poloviny své kapacity, ale také jako ochrana zdraví řidičů, kdy 12 % pokles vypravenosti měl samozřejmě vliv také na snížení personálních požadavků,“ doplnil náměstek.

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 7. 4. 2021.