Mistrovství ČR discgolfu v budějovickém parku Stromovka

Ve dnech 10. až 12. září 2021 se v budějovickém parku Stromovka uskuteční Mistrovství České republiky v discgolfu za účasti českých špičkových hráčů. Organizátorem MČR je místní spolek Budweis Discgolf Club.

Pro veřejnost jsou plánované dvě akce. První je discgolfová akademie s českou reprezentací, která bude 9. září od 16 hodin v turnajovém centru. Druhou akcí je Freestyle Frisbee & puttovačka (nejdelší hod do koše), a to v sobotu 11. září od 19 hodin na Piaristickém náměstí. Turnajové centrum bude otevřené po celý den a je možné si přijít tento sport vyzkoušet.

Discgolf si v Česku získává stále více příznivců. Je to atraktivní sportovní disciplína a oblíbená volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu, ale místo holí a míčků se používají létající talíře (disky), místo jamek pak speciální koše. Česko je v Evropě společně s Finskem discgolfová velmoc v počtu hřišť. Sympatické je i to, že discgolf je finančně nenáročný sport, který se člověk naučí hrát během chvíle,“ říká primátor Jiří Svoboda.

„Od počátku bylo hlavním cílem pořádat turnaje na vysoké úrovni a právě díky jejich dosažené kvalitě nám bylo přiděleno pořadatelství MČR 2021, jehož generálním partnerem je společnost Arkance Systems. MČR je nejvyšší turnaj v České republice, a to ve třech kategoriích - muži, ženy a junioři do 18ti let,“ říká předseda Budweis Discgolf Clubu Tomáš Šustek.

Budweis Discgolf Club věnuje ze startovného 50 korun od každého hráče na podporu Centra BAZALKA.

MČR discgolfu v parku Stromovka mohou sledovat i diváci. Hrací dny jsou pátek až neděle. Lídři českých tabulek startují vždy v odpoledních hodinách. Na nejdelších jamkách je možné vidět hody o délce až 150 metrů, a to na skvěle připraveném hřišti díky městu České Budějovice, které turnaj podporuje i finančně.  

  

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 1. 9. 2021.