Na podzimních trzích zavoní švestky

 

Letošní třídenní podzimní trhy obsadí náměstí Přemysla Otakara II. od čtvrtka 13. do soboty 15. října. Ve 125 stáncích se představí řada prodejců tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou, například sklářskou. Svůj um předvede řezbář, kameník, kovář i košíkář. K vidění bude také ruční tkaní, předení, výroba šperků, drátování, malování keramiky a další.

Rozšířenou nabídku švestkových specialit mohou návštěvníci letos ochutnat v hlavním cateringovém stanu. Kromě již tradičních švestkových knedlíků, koláčů a muffinů jsou připravené teplé a studené nápoje, třeba švestky v červeném víně, pečené čaje či slivovice. V nabídce budou i klasické grilované speciality včetně zeleniny. Na své si přijdou i milovníci různých staročeských specialit, které mohou na trhu ochutnat a připomenout si tradiční české pochoutky včetně domácích marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. Chybět nebudou ani oblíbené stánky s praženou kávou, vínem, burčákem či medovinou, horkou čokoládou, karamelem, zabijačkovými i vegetariánskými specialitami, domácími uzeninami a sýry.

Rodiče malých dětí by neměli vynechat dětský dobový dřevěný kolotoč na kliku. Pozornost návštěvníků ale zřejmě nejvíce upoutá ručně poháněné dřevěné ruské kolo.

Švestkové trhy budou doprovázet i čtyři dvouhodinová hudební vystoupení. Ve čtvrtek 13.10. od 15 do 17 hodin vystoupí Šumavská Osmička, v pátek 14.10. od 15 do 17 hodin zahraje Blaťácká Pětka, country písně zazní v sobotu od 10 do 12 hodin v podání Country Rebels C.B. a odpoledne můžete od 14 hodin zavzpomínat na hudbu 60. a 70. let se skupinou Gama CB.