Nový název, web i program pro děti a seniory

Provozovatel kina Kotva, kterým je Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců z.s., ohlásil včera při slavnostním zahájení provozu změnu názvu na původní Biograf Kotva z roku 1928. S tím souvisejí i nové webové stránky www.biografkotva.cz, kde si mohou zájemci vybírat z programu či zakoupit online vstupenky.

Obnovy se v říjnu dočká i filmový klub, který bude dvakrát měsíčně vždy v úterý nabízet filmové lahůdky pro fajnšmekry. Baby klub umožní rodinám s dětmi v kočárku vjíždět do sálu a při slabém osvětlení sledovat pohádky i hry dětí. Sympatickou novinkou je proto přebalovací místnost. Na speciální program za příznivou cenu se mohou těšit také starší spoluobčané.

Kromě klasického promítání filmů chtějí zástupci Asociace dát prostor i divadelním a hudebním vystoupením, školním projekcím, festivalům, přednáškám, autorským čtením a výstavám.  Už nyní je před vstupem do kinosálu k vidění výstava obrazů Vladimíra Kiseljova. Cestovatelská vyprávění zahájí v pátek 9. září například Ladislav Zibura.

Program určitě osloví každého. Jsem rád, že oblíbené a vyzkoušené věci se zachovají, jako třeba záznamy z oper, festival francouzského filmu nebo Jeden svět. Některé myšlenky se vracejí po mnoha letech, například filmový klub. Naopak nově bude kino reagovat na potřeby všech věkových kategorií, nabídne program pro školky i školy, firmy či domovy důchodců. Kinu přeji mnoho spokojených diváků a návštěvníků, provozovatelům hodně odvahy a trpělivosti,“ řekl primátor Jiří Svoboda.

Prvním filmovým představením s hudebním vystoupením pro veřejnost bude již zítra v 19 hodin český film Velká premiéra s Ivou Janžurovou.

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 2. 9. 2022.