Opravy střech prodlouží životnost sportovní haly

Opravy všech střech a technologických rozvodů půdního prostoru sportovní haly začaly v červenci a zatím probíhají podle předpokládaného harmonogramu.

„Jak bylo avizováno, hala je od září v provizorním režimu užívání. Tréninky a zápasy jsou až na výjimky každý všední den od 17.30 hodin i o víkendech. Velmi dobrou zprávou z provizoria je, že se nedávný volejbalový zápas s Ostravou odehrál bez zádrhelů a navíc Jihostroj přesvědčivě vyhrál. Obnova hlavní střechy nad hrací plochou a půdních prostor skončí v říjnu. Poté bude možné trénovat v hale bez omezení,“ uvedl náměstek primátor Ivo Moravec.

Opravy ostatních střech, které jsou například nad šatnami a atletickým koridorem, už nebudou omezovat možnosti tréninků a zápasů. Dokončení prací za 25 milionů korun bez DPH je podle smlouvy 6. ledna 2023.

„Sportovní hala slouží svému účelu 37 let. Zatékalo do ní a bylo nutné kompletně vyměnit střešní plášť a udělat zateplení, elektroinstalaci i vzduchotechniku. Její životnost se tak prodlouží minimálně o patnáct až dvacet let,“ dodává náměstek.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 27. 9. 2022.