Parkovací automaty fungují

Ke zprovoznění parkovacích automatů v zavedených parkovacích zónách dokončených ve III. etapě docházelo v průběhu prvního prosincové dne letošního roku. Mělo to svůj důvod. Jedná se o rozsáhlejší systém, ve kterém hrají roli samotné automaty a další na ně navázané aplikace. Aby bylo možné systém správně nastavit, bylo nutné v jednu dobu propojit více funkčních prvků. To bylo naplánováno na středu 1. prosince, kdy od ranních hodin pracovníci dodavatelských firem začali pracovat na „nahození“ parkovacího systému.

Začalo to průběžným odstraňováním značení zneplatňující svislé dopravní značky, docházelo k postupnému aktivování více jak 30 parkovacích automatů umístěných po celé zóně a zároveň k navázanému propojení aplikací pro úhradu parkovného, jako jsou mobilní aplikace Sejf a online virtuální parkovací hodiny,“ vysvětlil okolnosti spouštění parkovacích automatů náměstek primátora Petr Holický.

K tomu dále uvedl, že prosinec je městem vnímán jako měsíc zkušebního provozu, kdy bude systém dolaďován podle potřeb a odstraňovány případné komplikace, které nešlo předjímat.

Pokud by parkovací hodiny fungovaly od půlnoci 1. prosince docházelo by k paradoxní situaci, kdy by řidiči museli zaplatit za již zaparkované vozy z předchozího dne. Nechtěli jsme, aby k tomu docházelo, a to i z důvodu kontroly úhrady parkovného. To by nebylo fér,“ uvedl náměstek Holický.

Ilustrační foto

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 1. 12. 2021.