Participativní rozpočet PRO Budějce zahájil už 3. ročník

Rada města na svém jednání dne 10. ledna 2022 schválila dokumenty (VýzvuHarmonogram a Pravidla ) nutné k zahájení v pořadí již 3. ročníku PRO Budějce – participativního rozpočtu statutárního města České Budějovice. Zmiňované dokumenty jsou v platnosti od 1. února 2022.

„Občané, a to nejen Budějčáci, se tak mohou opět aktivně zapojit a přijít se svým nápadem PRO ještě lepší Budějce. Projekty je možné podávat v průběhu března a dubna prostřednictvím elektronického formuláře, který bude od 1. 3. do 30. 4. 2022 dostupný na stránkách www.probudejce.cz. K dispozici tam budou i užitečné rady a tipy nejen k podání projektu, ale k celému procesu participativního rozpočtu, včetně přípravného formuláře k podání projektu, kde si občané mohou projekt předběžně „papírově“ předpřipravit,“ uvedl 1. náměstek primátora Juraj Thoma s tím, že veškeré informace a dokumenty týkající se nového ročníku zájemci najdou na stránce probudejce.cz/ke-stazeni/.

Celková částka alokovaná na letošní ročník participativního rozpočtu zůstává stejná jako v loňském roce, tedy 10 milionů korun. Čeká nás ale i několik změn, a to konkrétně tyto:

  • Projekty jsou již tradičně rozděleny podle výše rozpočtu na kategorie „malé projekty“ a „velké projekty“. V případě malých projektů zůstává maximální výše rozpočtu stejná, a to 700 tisíc korun. Oproti tomu rozpočet velkého projektu nově nesmí přesáhnout 2 miliony korun včetně DPH.
  • Celková alokace na projekty v kategorii malé projekty je nově stanovena na 4 miliony korun včetně DPH.
  • Celková alokace na projekty v kategorii velké projekty je nově navýšena na 6 milionů korun včetně DPH.