Primátor předal ocenění handicapovaným sportovcům

V sobotu 17. září 2022 proběhl v 1. Centru zdravotně postižených jižních Čech už 29. ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v benchpressu, kde poměřovalo své síly na tři desítky sportovců s různým handicapem. Absolutními vítězi ze všech kategorií byli Martin Biháry, Lukáš Šimánek a Karel Schoř.

Současně šlo o prověrku před nadcházejícím Mistrovstvím světa zrakově postižených sportovců v egyptské Alexandrii, které se uskuteční od 30. 9. do  8. 10. 2022.

Benchpress je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou praktikovaný soupažným tlakem vleže na rovné lavici s velkou činkou.

Předávání pohárů a cen nejlepším vzpěračům se ujal primátor Jiří Svoboda. „Tito sportovci jsou důkazem toho, že lidské tělo zvládne téměř cokoliv. Takové obrovské výkony jsou samozřejmě podpořeny notnou dávkou nadšení a nezlomné vůle. A to ze všech těchto sportovců doslova srší,“ řekl primátor.

„Velké poděkování patří městu České Budějovice za trvalý zájem o naši činnost a každoroční finanční podporu handicapovaných sportovců,“ dodal ředitel Centra Jiří Smékal.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 19. 9. 2022.