Primátor svolal krizový štáb ORP České Budějovice

V návaznosti na vládní vyhlášení nouzového stavu od půlnoci 26. listopadu 2021 svolal primátor Jiří Svoboda jednání krizové štábu obce s rozšířenou působností, aby se členy štábu projednal přijatá krizová nařízení. Primátor k tomu konstatoval, že nadále platí dosavadní veškerá regulace a opatření.

„Probíhá pravidelné testování zaměstnanců magistrátu a městské police, dezinfikování veřejně přístupných prostor ve všech budovách úřadu a samozřejmě používání respirátoru při vstupu na magistrát,“ připomenul primátor. Pokud to není nezbytně nutné, je doporučeno občanům, kteří chystají v úředních věcech vydat na magistrát, aby využívali prostředků dálkového přístupu, jako jsou datová schránka, email nebo telefonické projednání. Z nově přijatých nařízení se obyvatel dotkne zákaz provozování příležitostných trhů zřízených pro předvánoční období nebo konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech.

„Dobrou zprávou je, že se současné omezení netýká pravidelných trhů na Piaristickém náměstí a nevztahuje se ani na prodej vánočních stromků ani ryb,“ uvedl Jiří Svoboda. Z dalších aktuálně platných krizových opatření je zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb a hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubech a diskotékách, hernách a kasinech v čase mezi 22:00 a 4:59 hodin. Z dalších omezení, která budou po dobu nouzového stavu platit v následujících 30 dnech, to je například zákaz konzumace potravin v obchodních centrech s výjimkou oddělených prostor restaurací nebo omezení počtu návštěvníků sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí, kde může být maximálně 1000 osob. Avšak na spolkových a společenských akcích, oslavách apod. je povolen počet 100 účastněných lidí.

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 26. 11. 2021.