Primátorka seznámila školáky s mušketýry

Jména Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan už nebudou po dnešku neznámou pro páťáky ze ZŠ Emy Destinové v Českých Budějovicích. Román Tři mušketýři jako svou oblíbenou knihu z dětství přinesla dětem představit primátorka Dagmar Škodová Parmová. Děti během čtení úryvku z knihy dokázaly odpovědět i na těžší otázky a zapamatovaly si také méně známé pojmy. Ti nejpozornější byli odměněni sladkou odměnou. Nechyběly ani otázky žáků, které zajímalo, jaké školy musí primátorka vystudovat, jak vypadá její pracovní den, či co by chtěla ve městě zlepšit. Nakonec došlo i na autogramiádu, o kterou byl velký zájem.

Děti byly opravdu moc šikovné a vnímavé, překvapilo mě, co všechno si zapamatovaly a nebály se přihlásit. Pro mne to byla první zkušenost se čtením školákům a bylo to náročnější než přednášet starším studentům, které jsem učila na univerzitě, abych si udržela jejich pozornost,“ říká s úsměvem primátorka.

Na škole nyní probíhá již druhý ročník Týdne čtení dětí, dětem i s dětmi, který je součástí projektu Pomáháme školám k úspěchu. Po celý tento týden přicházejí na ZŠ E. Destinové číst žákům na prvním stupni známé osobnosti z Českých Budějovic, například fotbalista David Lafata, ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek nebo dnes primátorka Dagmar Škodová Parmová. Projekt se zaměřuje na porozumění textu, zvýšení zájmu o čtení a prohloubení vlastivědných nebo historických znalostí.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 29. 11. 2022.