Realizace parkovacích zón se neobejde bez vyparkovaných vozidel

Parkovací modré zóny vstupují do třetí etapy a rozšiřují se do jižní části města, konkrétně například do Havlíčkovy kolonie, Lidické třídy po ulici Papírenská, Novohradskou, oblast od Lannovy třídy k Mánesově ulici a přilehlé komunikace.

Pracovníci firmy KASKA s.r.o. začali ve středu 15. září s realizací na Lineckém předměstí. Podmínkou pro jejich práci jsou vyparkovaná vozidla. Upozorňují na to dopravní značky zákazu zastavení a dodatkové tabulky s upřesněním data a času, jedná se  vždy pouze o pracovní dny v čase od 8 do 18 hodin. Podle zhotovitele řidiči právě toto označení totálně ignorují, což jim samozřejmě znemožňuje práci. Na místě  musela asistovat městská policie, ale i tak na uvolněná místa opakovaně najížděla nová auta, a to navzdory zákazu.

„V této lokalitě je aktuálně více uzavírek, což je pro řidiče nepříjemné. Na druhou stranu jsou modré zóny velice žádané, protože místním umožní bezproblémové zaparkování. Rád bych všechny zúčastněné požádal, aby svá vozidla umístili tak, aby nebránila realizaci. Ještě musíme vzít v potaz počasí. Pokud bude pršet, vodorovné značení se dělat nedá. Děkujeme za pochopení,“ dodává náměstek primátor Petr Holický.  

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 16. 9. 2021.