S průkazkou v aplikaci se svezete i offline. Při kontrole postačí QR kód

Od pondělí 11. října bude cestování českobudějovickou městskou hromadnou dopravou ještě snazší. Aplikace DPMCB, kterou už používá několik tisíc uživatelů, umožní v pilotním projektu využívat průkazku v aplikaci i bez připojení k internetu. Přepravní kontroloři ji zobrazí prostřednictvím QR kódu. 

Výhody předplatních jízdenek v aplikaci tak můžete využít, i když nemáte mobilní data nebo dojde k výpadku na straně operátora. Připojení k internetu je potřeba jen při založení průkazky a koupi kupónu. V režimu offline si aplikace zapamatuje, který účet v ní byl naposledy aktivní, a zobrazí pro něj QR kód. Ten při přepravní kontrole předložíte revizorovi k načtení do jeho zařízení, ve kterém ověří potřebné údaje.

Aplikaci DPMCB, která cestujícím v Českých Budějovicích usnadnila přístup k předplatním jízdenkám, ale i vyhledávání spojů nebo dopravním aktualitám, spustil Dopravní podnik na jaře 2020. „Aplikaci chceme i dále přizpůsobovat potřebám našich zákazníků. Funkce offline průkazky byla veřejností velmi žádaná, jistě tak zatraktivní aplikaci pro mnoho nových i stávajících uživatelů,“ komentuje aktualizaci Slavoj Dolejš, ředitel Dopravního podniku města České Budějovice.

Pilotní projekt průkazky v QR kódu spustí českobudějovický dopravce v pondělí 11. října. Už nyní si ale můžete ověřit, zda máte instalovanou nejnovější verzi aplikace DPMCB. To zjistíte v prostředí Google Play (Android) nebo App Store (iOS), ve kterých lze aplikaci stáhnout. Dostupnost QR kódu si můžete zkontrolovat i přímo v aplikaci Dopravního podniku. Pokud již máte elektronickou předplatní jízdenku vytvořenou, v režimu offline stačí kliknout v menu na záložku Průkazka. Místo běžné obrazovky s údaji se vám zobrazí právě kontrolní QR kód. Ten je nutné při přepravní kontrole zobrazit v přímo aplikaci.

Předplatní jízdenky v aplikaci mohou cestující využít kromě linek MHD provozovaných Dopravním podnikem města České Budějovice i ve spojích IDS Jihočeského kraje obsluhujících zónu 100+101. Při cestování s dalšími dopravci ale nadále platí, že se cestující musí prokázat plnou verzí průkazky, která je dostupná pouze online.

Zpráva převzata z DPMCB

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 8. 10. 2021.