Společnost pro ranou péči nabídla jiný pohled na město

Zrak je jedním z našich nejdůležitějších smyslů. Rodiče by proto měli věnovat jeho správnému vývoji u svých potomků náležitou pozornost. V sobotu 17. září 2022 probíhá osvětová akce „Zabrejli s námi z Černé věže“, jejímž cílem je podpořit zrakově postižené. Slavnostního zahájení se ujal náměstek primátora Tomáš Chovanec.

Někdy se projeví bohužel až ve škole to, že dítě špatně vidí. Samozřejmě, že je lepší, když se to pozná dřív, protože oční vady mohou poznamenat zrak trvale. "V tomto případě je prevence a aktivní vyhledávání možných očních vad u dětí důležité. Není horších momentů v životě než vědomí, že jsme mohli pro děti udělat vyšetření, ale neudělali, a ony pak z toho mají problémy na celý život,“ říká náměstek.

Svým příspěvkem podpoří návštěvníci ranou péči. Odměnou jim budou vtipné papírové brýle, zároveň se mohou pokusit o rekord v počtu lidí s brýlemi na Černé věži. Po celý den bude pod věží možnost odborné konzultace k rozvoji zraku u předškolních dětí.

„Raná péče je první služba, která dokáže rodině pomoci v náročné situaci po narození miminka s postižením nebo po předčasném porodu. Naším cílem je, aby se k rodině pomoc dostala včas a rodiče věděli, kam se obrátit. Proto vítáme každou příležitost, při které se můžeme setkat s veřejností a ranou péči prezentovat. Děkujeme městu České Budějovice za podporu dnešní akce,“ uvedla ředitelka českobudějovické pobočky Společnosti pro ranou péči Jana Tušlová.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 19. 9. 2022.