Sportovní a volnočasový areál

Nový areál s přírodní pláží vznikne po levé straně cyklostezky od křižovatky Diamant ve směru na Hlubokou nad Vltavou. Zásadním cílem je vytvořit z lokality celoročně využívané rekreační území. S tím souvisí nejen kvalitní vybavení lokality, ale i dlouhodobá strategie provozování, organizace akcí, udržování atmosféry, úrovně služeb a kvalitní údržba.

Už v létě 2023 by měla být dokončena první etapa výstavby. Na levém břehu Vltavy se hned u řeky se objeví čtyři beachvolejbalová hřiště, travnaté a písečnými pláže, koupací mola a lavičky s vyhlídkou na Vltavu. V konečné podobě bude v prostoru mezi cyklostezkou a obchodní zónou workoutové a dětské hřiště, kurty na plážový volejbal, parkur, restaurace a kavárna z modulárních kontejnerů včetně sociálního zázemí i pódium pro menší kulturní akce tzv. stage, ale také vyhlídková lávka a terasy s posezením. Přetíženou cyklostezku v dalších etapách nahradí nová, vedená podél obchodních areálů. Ta stávající se stane promenádou. Obyvatelé získají příjemný prostor pro rekreaci a trávení volného času s pohodlným přístupem k vodě. Naproti Lidlu město plánuje vybudovat parkoviště s kapacitou pro 100 až 150 automobilů.

Celkové náklady na terénní úpravy a samotnou výstavbu se budou pohybovat mezi 40 až 50 miliony korun. Celý areál bude bezbariérový.

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 31. 3. 2023.