Téměř devět let dbali o bezpečí dětí

V roce 2013 uviděli v médiích výzvu městské policie pro dobrovolníky, kteří by pomáhali s dohledem u přechodu pro chodce v blízkosti základních škol. Pan František přesvědčil svou manželku Jarmilu a společně se k dobrovolné službě přihlásili. Jejich silná motivace pomáhat dětem s bezpečným příchodem do školy je provázela téměř devět let, kdy řídili pohyb chodců u Základní školy Dukelská.

V úterý 11. ledna přijali manželé Kubákovi pozvání náměstka primátora Ivo Moravce, který jim na radnici poděkoval za jejich záslužnou činnost spolu s ředitelem ZŠ Dukelská Zdeňkem Hniličkou a Vilémem Vávrou, koordinátorem činnosti městské policie.

„Poslouchal jsem příběhy, se kterými se manželé při každodenní službě setkávali, a těší mne, že jim tato práce přinášela radost a pocit zadostiučinění. Vzpomínali na své začátky a školení u městské policie a záchranářů, kurz první pomoci a praxi na dopravním hřišti. Vybavili se pomůckami a ochrannými vestami a denně stáli ve školní dny od sedmi do osmi hodin ráno u přechodu a pomáhali dětem s bezpečným přechodem. A to za jakéhokoli počasí a při dojíždění ze sídliště Vltava. Kupodivu je zaráželo spíše chování některých neukázněných cyklistů než řidičů nebo dětí. Po letech je zastavily až zdravotní potíže. Takže klobouk dolů, zaslouží si naši úctu a poděkování, které se jim mimochodem dodnes dostává od rodičů, zaměstnanců školy i z řad městské policie,“ sdělil Ivo Moravec.

„Strážníci městské policie dohlížejí na přechody pro chodce v blízkosti základních škol na šesti frekventovaných komunikacích a kromě toho provádějí dozor v ranních a dopoledních hodinách u některých vybraných škol za účelem eliminace konfliktního jednání či šikany. Nemohou být ale z personálních důvodů u všech základních škol ve městě, proto nám s touto službou pomáhají u dalších sedmi základních škol dobrovolníci, jejichž činnost vítají především rodiče malých dětí i ředitelé škol. Poděkování patří i mnoha dalším dobrovolníkům, kteří nám stále pomáhají a někteří z nich již téměř tolik let jako manželé Kubákovi,“ řekl Vilém Vávra s tím, že nábor nových dobrovolníků, kteří by dohlíželi na bezpečnost dětí na přechodech, je stále aktuální. Stačí zavolat na číslo 387 021 522.