Teplejší počasí nahrává nové výsadbě zeleně ve městě

V posledních dnech jsou ve městě vidět práce na úpravě zeleně.  Největší a také finančně nejnáročnější je probíhající úprava středových ostrůvků na čtyřech kruhových objezdech na Zanádražní komunikaci.

Celkem se jedná o plochu 1 773,5 m2 , kde bude vysazeno téměř 9000 keřů a kvetoucích trvalek v barvách města, tedy červené a žluté. Úpravy přesahující jeden milion korun by měly být hotovy do konce května,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Každoročně město také zajišťuje výsadbu nových stromů. Jedná se především o náhradní výsadby za pokácené stromy, dále se vysazují stromy na místech navržených občany. Výsadby zadává město formou veřejné zakázky, letos má na ně vyčleněno téměř 700 tisíc korun. Výsadba 108 stromů a 78 keřů bude probíhat do konce května letošního roku na celkem 50 místech ve městě. Například v parku Stromovka, Jungmanově parku, v ulicích Jírovcova, Dubenská a v Průběžné, ale také v mateřských a základních školách.  

Často bohužel dochází ke krádežím rostlin, které tak musejí zahradníci doplňovat. Lidé také vyšlapávají cestičky v trvalkových záhonech nebo auty rozjíždějí trávník. Udivující a také šokující je síla, kterou vandalové lámou mladé  stromky, i takové případy se dějí. Pokud něco takového slušný člověk vidí, může poslat informaci do aplikace Dejtip na www.dejtip.eu s popisem lokality, ideálně s fotografií. Náprava zbytečných škod stojí město ročně přes milion korun. Peníze by se mohly samozřejmě použít jinde, třeba na opravy chodníků a dětská hřiště,“ konstatuje náměstek Ivo Moravec.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 28. 4. 2021.