Testování úředníků bude zahájeno v pondělí 15. listopadu

Testování zaměstnanců magistrátu začne v pondělí 15. listopadu 2021 ve všech jeho budovách.

Epidemická situace vyžaduje návrat k opětovnému testování, které se týká 500 lidí na magistrátu a více než 100 u městské policie. Důvodem je samozřejmě bezpečnost, a to nejen vlastních úředníků, ale i těch, kteří na úřad přicházejí. Antigenní testy budeme nakupovat i pro městskou policii a testování budeme, pokud se situace nezmění, nebo nedojde k jinému nařízení, provádět pravidelně každý týden,“ uvedl primátor Jiří Svoboda s tím, že město bude také pokračovat v odborné plošné dezinfekci veřejně přístupných prostor ve všech budovách (náměstí Přemysla Otakara II., Jeronýmova 1, Kněžská 19).

Dezinfikovat se opět budou výtahy, podlahy, stěny chodeb, dveře, madla schodišť, kliky u dveří i okénka na přepážkových pultech, židle a stoly na chodbách, tedy místa, kterých se dotýká hodně lidí. Chceme zajistit občanům i zaměstnancům bezpečné prostory. U každého vchodu do budov magistrátu jsou permanentně umístěny stojany s dezinfekčními prostředky," říká primátor Jiří Svoboda a zároveň vyzývá občany, kteří potřebují nutně vyřídit své záležitosti, aby důsledně respektovali stanovené úřední dny, a to pondělí a středa od 8.00 do 17.00 a pátek od 8.00 do 11.30 hodin a striktně dodržovali preventivní opatření související s epidemickou situací.

Pokud to není nezbytně nutné, opakovaně doporučuji využívat prostředků dálkového přístupu, jako jsou datová schránka, email nebo telefonické projednání,“ dodává primátor.

 

 

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 12. 11. 2021.