Výherci říjnové výzvy 10 000 kroků si odnesli svá ocenění

Výzvu 10 000 kroků pořádá od dubna 2021 nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu, jíž jsou České Budějovice členem. Cílem projektu je motivovat k pravidelnému pohybu i nesportovce, osoby s vyšším BMI, seniory, rodiny a děti.

Ve středu 16. listopadu převzali z rukou primátorky Dagmar Škodové Parmové diplomy a ceny výherci za ORP České Budějovice. Martina Žáčková, která je s ušlými 1209 km 5. nejlepší ženou v ČR, Marek Springle za muže a paní Marie Ticháková, jako neúspěšnější v kategorii nad 55 let.

V rámci republiky se České Budějovice umístily na krásném 18. místě, o což se zasloužilo 123 aktivních účastníků. Těší mě, že u nás máme tak zapálené běžce a chodce, pro které je několik kilometrů pěšky do práce běžnou součástí dne. Paní Ticháková při svých cestách objevuje a fotí pozapomenuté památky v Budějovicích, navíc sběrem nalezených plechovek a jejich prodejem přispívá na útulek pro kočky. Motivace je u každého jiná a chůze se dá spojit i s ušlechtilými cíli,“ řekla primátorka s tím, že dubnovou výzvu podpoří a zřejmě se do ní i zapojí.

  • Výzva se koná dvakrát ročně, vždy v dubnu a v říjnu.
  • Výsledky a bližší informace na www.desettisickroku.cz.
  • Jedním ze zapojených týmů byli i členové Městské policie České Budějovice, kteří se umístili na 2. místě. Celá zpráva zde https://1url.cz/OrTrL. Blahopřejeme.

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 17. 11. 2022.