Žáci mají multimediální učebnu i interaktivní tabule

Moderní výpočetní technika byla předána do užívání žákům v českobudějovické Základní škole Vl. Rady. Jde o sedm interaktivních panelů nejnovější generace a vybavení multimediální učebny s jednadvaceti mini počítači ve stolech s elektrickým výsuvným mechanismem.

„Rozhodli jsme se vybavit moderní technikou celou školu. Pořizovat vybavení po částech nám nedávalo smysl, všechny děti by měly mít stejné podmínky a výuka by je hlavně měla bavit. To jim, ale i jejich učitelům, přeji z celého srdce. Mám radost, že v budějovických mateřských a základních vládne dobrá atmosféra. Naším cílem je, aby všechny školy zřizované městem byly dobře zařízené. A nehovořím pouze o pomůckách, zaměřit se chceme i na technický stav budov, například na rozvody či elektroinstalace,“ prohlásil 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

„V dnešní době je kladen důraz na rozvoj digitálních kompetencí. U nás na 1. stupni se děti učí základní obsluhu počítače. Pracovat v nové multimediální učebně a s novými počítači je mnohem více zajímá. Rovněž využívání dotykových obrazovek zpestřuje výuku. Školáci se aktivněji zapojují, rozvíjejí si informační a počítačovou gramotnost, která je pro dnešní život nezbytností,“ vysvětlila ředitelka školy Vladimíra Marková.

Celá investice, včetně nábytku, vyšla na 2,2 milionu korun.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 31. 1. 2024.