Zástupci dobrovolnických skupin navštívili radnici

Náměstek primátora Ivo Moravec pozval v úterý 21. června na radnici zástupce dobrovolnických skupin, kteří se podílejí na úklidu města.

„Těmto lidem patří náš velký dík. Ve svém volném čase pomáhají zorganizovat skupiny dalších dobrovolníků, často rodin s dětmi, a ve spolupráci s městem zajišťují jednorázové úklidy ve vybraných lokalitách. Já vlastně na dnešním setkání suploval samotnou přírodu, která kdyby mohla mluvit, poděkovala by jim možná lépe,“ řekl s úsměvem náměstek.

„Při setkání jsme probírali také nové nápady, jak akci dále podpořit a jak oslovovat a motivovat další lidi. Důležitá je v tomto směru výchova, jak poznamenala jedna z dobrovolnic, řada dobrovolníků přichází na akce se svými dětmi a ty už pak i ve svém běžném životě samovolně uklízejí, když spatří na ulici odpadky. A to je hlavní smysl těchto aktivit, výchova dalších generací k pozornosti ke svému okolí. Další z dobrovolníků se například podělil se svou dobrou zkušeností s fandy do geocachingu, kteří se rádi do úklidu zapojili s motivací sbírání bodů pro jejich soutěž. Rovněž jsme se bavili o projektu Budějcká stravenka, kde se do úklidu černých skládek zapojují desítky lidí bez domova ve spolupráci s Charitou a naším odborem správy veřejných statků,“ doplnil Ivo Moravec.

Spolek Ukliďme Česko vznikl v roce 2013 a postupně se k němu připojila města i obce v celé republice prostřednictvím tamních obyvatel. Za jejich prací jsou každoročně stovky pytlů nasbíraného odpadu.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 22. 6. 2022.